Sivil savunma planıları hangi firmalara yaptırılır

Sivil Savunma Planı Hazırlama Zorunluluğu

Hangi İşletmeler Sivil Savunma Planı Hazırlamakla Yükümlüdür?

Sivil Savunma Kanunu ve ilgili tebliğde hangi işletmelerin, sivil savunma planı hazırlaması zorunluluğunu aşağıdaki gibi belirlenmiştir.
Hassas bölgeler içinde yer alan, ortalama yıllık personel sayısı 100’den fazla ve hassasiyeti kabul edilmiş olan resmi, özel bütün teşekkül, fabrika, müessese, imalathane, atölye, okul, üniversite, yurt, pansiyon, 100 den fazla yataklı hastane ve oteller ve benzeri toplu çalışma ve iş yerlerinin sivil savunma planı hazırlaması zorunlu hale gelmiştir.

 
 

Sivil Savunma Planı Nasıl ve Neye Göre Hazırlanır?

Hazırlanması zorunlu olan Sivil Savunma Planları;

  1. 7126 sayılı Sivil Savunma Kanunu
  2. Daire ve Müesseseler İçi Sivil Savunma İşleri Kılavuzu
  3. Örnek Sivil Savunma Planı

Sivil Savunma Planı Örneği, Sivil Savunma Kanunu ve Klavuz’a yukarıdaki maddelere tıklayarak ulaşabilirsiniz. AFAD Daire Başkanlığı ve Bursa AFAD ile yapılan görüşmeler neticesinde bu planın, müesseselerin güvenlik birimleri ile beraber varsa bina yönetimi tarafından hazırlaması gerekmektedir.

Sivil Savunma Planı Hazırlama Hizmetinde Neden Yönetim Akademisi

Sivil Savunma Planı, bina ve çevre binaların yapısı ve konumu, işletmenin sığınak birimleri, sivil savunma esnasında etkin kullanılması gerekli ekipman vb konularda yeterli bilgiye sahip Sivil Savunma Uzmanları tarafından hazırlanması gerekmektedir.

Taleplerinizle ilgili aşağıdaki iletişim bilgilerinden bizimle görüşebilir yada hizmet talep formuna iletişim bilgilerinizi bırakarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

İletişim Bilgileri

  • info@yonetimakademisi.com.tr
  • 0551 254 56 38
  • 0532 137 95 72

Teklif ve Bilgi Almak İçin Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir