Üçevler Mh. Ritim Sk. No:9/1-2 Nülüfer / BURSA
+902242491494
hd@yonetimakademisi.com.tr

KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ EĞİTİMLERİ

KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ EĞİTİMLERİ

Herkes işini iyi yapmak ister ama bazıları yapar. İşimizi iyi yapmak sadece kişilere değil aslında sisteme ve sürekliliğe bağlıdır. Kalite Yönetim Sistem ve süreçleri işimizi daha iyi yapmada bize yol gösteren standartlardır. Bizde bu konuda sizlere yol gösteriyoruz. Ekibimiz ile kaliteyi yönetmede sizlerle yol arkadaşlığı yapıyoruz. Bu yola erkenden sizler için çıktık, haydi sizde bizimle gelin.

ISO NEDİR ?

Küresel bir pazarda kontroller ve dengeler kurulmalıdır. Aksi takdirde, endüstriler ve ülkeler arasında tutarlılığı ve kaliteyi korumak zor olurdu. Uluslararası standartlar, işlevsel bir marketin korunmasına yardımcı olur ve böyle bir organizasyon ISO olarak adlandırılır.

ISO SERTİFİKASI NEDEN ÖNEMLİDİR ?

Belirli endüstrilere satmak için ISO 9001 sertifikalı olmak gereklidir – otomotiv endüstrisi popüler bir örnektir.

ISO standartları bize her siparişte neler yapılması gerektiğine dair bir düzen getirmektedir. Karşılanması gereken standartları bilmeli ve kalite, tutarlılık ve güvenliği sağlamak için gerekli araçlara sahip olmalısınız

Yaptıklarınız, kaliteyi nasıl kontrol ettiğiniz ve sizden istenenler ISO tarafından ortaya konmaktadır.

KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ (KYS) NEDİR VE NEDEN GEREKLİDİR ?

Başarılı bir Kalite Yönetim Sistemi, yazılı ve kontrollü prosedürlerden oluşur. Bu prosedürler, dış veya iç denetim ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetlenebilir olayların temelini oluşturur.

Etkili bir KYS, temel süreç adımlarını belirleyecek ve çoğu hatayı oluşmadan önleyecektir. Tedarik zincirinizi, markanızı ve en önemlisi tüketicilerinizi koruyacaktır.

Kalite Yönetim Sistemi Adımları Nelerdir?

  •    İstatistiksel süreçler
  •        Kontrol mekanizmaları
  •        Kontrol planları
  •        Ürün kalite planlaması
  •        Hata modları
  •        Analizler
  •        Doğrulama protokolleri
  •        Üretim uygulamaları

Kalite Yönetim Sistemi (KYS), müşteri memnuniyetini sağlamak için önemlidir. İşletmelerde sürdürülebilir ve ölçeklendirilebilir bir kalite anlayışı benimsenmesi için KYS adımlarına ihtiyaç duyulur. Yöneticiler ve personel nezdinde iyi bir Kalite Yönetim Sistemi kurmak ve bu sistemi uygulamak, organizasyon yapısının beklentilere göre kurgulanması anlamına gelir.

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin