Üçevler Mh. Ritim Sk. No:9/1-2 Nülüfer / BURSA
+902242491494
hd@yonetimakademisi.com.tr

İSG Çalışma Süreleri ve Destek Personelleri Sayı Hesaplama Programı

İSG Çalışma Süreleri ve Destek Personelleri Sayı Hesaplama Programı

Selamlar değerli arkadaşlar bir süredir internet üzerinden c# ve php programlama dilleri hakkında bilgi edinmeye çalışıyorum, aslında uzun zamandır yazılıma ilgim vardı ancak bana uymadığını düşünerek bir kaç denemeden sonra bırakmıştım,

Geçtiğimiz günlerde basit düzeyde ilk programımı yazdım, ilk yazdığım program 343 kod satırından oluşuyor bazı yerlerde programın kodlarını tekrar ettirmek zorunda kaldım, metodlar ve sınıflar a fazla hakim olamadığım için program küçük olduğu için çalışmasında bir sorun oluşturmuyor. Ancak proje daha büyük olsaydı bu şartlarda çalıştırmak mümkün olmayacaktı, ilerleyen günlerde kod satırlarını azaltabilmek için metodlar ve sınıflar ı tekrar gözden geçireceğim. İSG Profesyönellerine faydası olabileceğini düşündüğüm için yaptığım bu yazılımı sizlerle paylaşmayı düşündüm. Şu an için sadece çalışma süresi ve personel sayıları ekranı mevcut programı güncelledikçe acil çıkış kapı sayısı, yangın tüpü sayısı ve kaza sıklık, ağırlık oranı gibi bilgileride bu programa eklemeyi düşünüyorum. Aynı mantıkta web sitemize de (yonetimakademisi.com.tr ‘ye web üzerinden hesaplama yapabilen bir küçük script yazmayı niyet ediyorum….

Programlamanın temel mantığını anlayabilmek amacıyla farklı programlama dilleri ile ilgili derslerin yanında yavaş yavaş ingilizcemide geliştirmeye çalışıyorum, yine günlük dilde konuşulanları (biraz yavaş olursa yada yazı daha iyi olur) anlayabiliyorum ancak teknik dilde ingilizce ihtiyacımı karşılamıyor bu gibi çalışmalara vakit ayırınca yazmaya pek vakit ayıramadım, bu nedenle kısa bir ara vermek zorunda kaldım.

Bu günki yazıda ise ilk yazdığım program hakkında bilgilendirme yapıp paylaşım linkini buraya ekleyeceğim, belki ihtiyacı olan kullanmak isteyen İş Güvenliği Uzmanları olabilir.

İşyerlerinde İş Güvenliği hizmeti sunarken bazı bilgilere ihtiyacımız oluyor, sürelerin az işyerlerinin fazla olması gibi sebeplerle bazen bu sayıları karıştırabiliyor yada unutabiliyoruz. Bu sebeple ben ihtiyaç olduğunu düşünüp hazırladım.

İyi Çalışmalar dilerim.

Çalışma ve Çalışan Süre/ Sayı hesaplama programı v.1.0.0.0
Programı indirmek için tıklayın

Ekran Görüntüsü 1

Şu anda sadece çalışma süreleri ve personel sayıları hesaplamaları çalışmaktadır, ilerleyen dönemlerde acil çıkış kapı sayısı yangın tüpü sayısı gibi ve kaza sıklık ve ağırlık oranları da eklenecektir.

Ekran Görüntüsü 2

Resimde görüldüğü gibi çalışan sayısı alanına rakam girildiğinde çalışma süresini saat üzerinden hesaplıyor firma çok tehlikeli sınıfta ise diğer sağlık personelini dakika cinsinden hesaplıyor. altında da yardımcı personel sayılarını kişi sayısı olarak belirtiyor

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin