Üçevler Mh. Ritim Sk. No:9/1-2 Nülüfer / BURSA
+902242491494
hd@yonetimakademisi.com.tr

16. Kalite ve Başarı Sempozyumundayız

16. Kalite ve Başarı Sempozyumundayız

Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD) ile KalDer Bursa Şubesi iş birliği ile bu yıl 16’ncısı organize edilen Kalite ve Başarı Sempozyumu’na Yönetim Akademisi olarak katılım gösterdik. Sempozyumun Açılış Töreni 13.04.2018 Cuma Günü  Almira Otel’de yapıldı.

Sempozyumu düzenleyen Kalder Bursa Şubesine ve katılımcıların tümüne teşekkür ediyoruz.

Dönüşümü Yönetmek

Sempozyumun Ana Teması “Dönüşümü Yönetmek” olarak belirtilen sempozyumun açılışında konuşan KalDer Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Elbay, gündeme baktığımızda, ekonomik, kentsel, dijital, toplumsal ve kültürel ve geri dönüşüm gibi kavramların artık tüm Dünyanın konuştuğu ortak konular haline geldiğine dikkat çekti. Erdal Elbay ‘ın konuşmasının devamında konunun önemini:

“Peki bu konular ışığında dönüşüm nasıl yönetiliyor? İnsan kavramı bunun neresinde? İnsanlık tarihi savaşlar ile dolup taşmışken, evrensel barış çabaları yerine nükleer savaş çanlarının çalması ne acı değil mi? Küresel ısınmayla birlikte tüm canlıları tehdit eden iklim değişiklikleri, hastalıklar, orman yangınları, kuraklıklar, kıtlıklar, seller, fırtınalar karşısında hala tüm dünyanın birlik içerisinde olmaması, geçtiğimiz ay kaybettiğimiz ünlü fizikçi, dahi Stephen Hawking’in teorilerini haklı çıkarır mı dersiniz? Bu teorilere kulak verdiğimizde bir kez daha anlıyoruz ki; bir dönüşüm çağında olduğumuz muhakkak ve insanlık bu dönüşümden zaferle çıkmak zorunda. Ya da yakın zamanda yeni bir gezegen bulmalıyız. Bizler gelecekten ümitliyiz. Yaşanabilir bir gelecek için dönüşümün iyi yönetilmesi ve çağa uygun yaşam şekillerinin yerleşmesi gerektiğine inanmaktayız.”

yukarıdaki cümlelerle belirtti.

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin