Üçevler Mh. Ritim Sk. No:9/1-2 Nülüfer / BURSA
+902242491494
hd@yonetimakademisi.com.tr

Nisan 2018 Genel Durum Toplantısı

Nisan 2018 Genel Durum Toplantısı

2018 Yılının ilk çeyreğinde, hem mevcut durumumuzu değerlendirmek amacıyla 21.04.2018 Cumartesi günü

 • OSGB Birimi
  • İş Güvenliği Uzmanları
  • Diğer Sağlık Personelleri
  • İlkyardım Birimi
 • Laboratuvar Birimi
 • TMGD Birimi
 • Satış – Pazarlama Birimi
 • Finans – Muhasebe Birimi

çalışanlarının katılımıyla bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantıda Hüseyin Demirgıran ve Özcan Toguç ‘un mevcut durum hakkındaki bilgiler, (bu bilgilendirmede Güçlü ve zayıf yanlarımız hakkında örnekler çalışanlarla paylaşıldı) sonrasında toplantıya katılan tüm çalışma arkadaşlarımıza sırasıyla söz verildi, Herkes bir meclis ortamında sözü bitene kadar dinlendi, bu tarz toplantılar çalışanlar ve yöneticiler arasındaki bağları olumlu/olumsuz şekilde geliştiriyor.  Toplantıların sık yapılması çalışanları bunaltabileceği gibi hiç yapılmaması da aradaki iletişimin kopmasına sebebiyet verebiliyor.

Nisan Ayı Genel Durum Değerlendirme Toplantısı Üç Evler Mahallesi Bursa OSGB Birimi İş Güvenliği Uzmanları Odasında gerçekleştirildi.

Toplantıda genel olarak verdiğimiz, hizmetler’in yaygın oluşu ve bunların müşterilerimize daha aktif bir şekilde belirtilmesi, yani yaptığımız işlerden haberdar olması hususu çokça dile getirildi, Yönetim Akademisi olarak verdiğimiz hizmetlerin çok çeşitli olması müşterilerimiz için bir avantaj olurken bu hizmetlerin onlar tarafından bilinmemesi ise bizler için gerçekten üzücü bir durum.

Yönetim Akademisi, 5 ayrı bakanlıktan aldığı yetkiyle;

 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (İş Sağlığı Ve Güvenliği Hizmetleri,)
 • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (Çevre Danışmanlığı)
 • Milli Eğitim Bakanlığı (Özel Öğretim Kurumu, Kişisel Gelişim ve Mesleki Eğitimler)
 • Sağlık Bakanlığı  (İlkyardım Eğitimleri)
 • Ulaştırma Bakanlığı (Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı – TMGD)

Yasaların zorunlu kıldığı bir çok hizmeti tek kapıdan hizmet olarak sunması Müşterilerimiz için eşsiz bir fırsat bu konulardan da haberdar olması amacıyla yasaların bize imkan verdiği ölçüde, mail, sms ve birebir görüşmelerde bunları müşterilerimize duyurabilmek için yeniden konuyla ilgili bir çalışma yapılacağı hususu üzerinde duruldu, aslında konuyla ilgili daha önce de yapılan hizmetlerin daha etkin duyurulması ve verdiğimiz hizmet gruplarının belirlenmesi amacıyla bir katalog çalışması yayınlanmıştı, bende bu konuyla ilgili küçük bir yazı yazmıştım: Online Kataloğumuz Yayınlandı bu toplantıda basılı hale getirilmiş olan Kataloğun basılı halleri, toplantıya katılım gösteren arkadaşlarımıza dağıtıldı.

Tartışma ortamlarının oluşması İşletmelerin Gelişimine Katkı Koyar.

Burada şöyle bir ayrıntı vermem gerekli, şüphesiz Medeniyetin en büyük özelliklerinden birisi olan tartışma ve konuşma Medeni ülkelerin, zirvesini yaşamış İslam medeniyetinin merkezinde bulunurken, bugün ailemizde yada işyerimizde bunları çok nadir görüyoruz, bu gün yapılan toplantıda aslında bu yönüyle gayet güzeldi. Taraflar yaşadığı sorunları dile getirirken herhangi bir tereddüt geçirmeden Nasıl daha iyi hizmet sunabiliriz, nasıl daha fazla bu firmaya katkı koyabiliriz’in gayesinde birleşerek somut ölçüler ortaya koyarak bunların altını doldurmaya gayret eden, bir havada geçti. Bu yönüyle tüm çalışma arkadaşlarımızı ve yöneticilerimizi ayrı ayrı tebrik etmek gerekiyor.

Bizler birbirimizi bir aile olarak görüyoruz, ve azami ölçüde birbirimizi kırmadan, gönül kırmadan hareket etmeliyiz…

Burada bir şahsi görüşümü de şöyle beyan etmem gerekiyor. Toplantılarda bizim en çok unuttuğumuz hususlardan birisi de ahlaki değerlerin üzerinde hiç bir yerde durulmaması, işletmelerde danışmanlık sebebiyle katıldığımız toplantılarda yada eğitimlerde amacın sadece o eğitimin yada aktarılmak istenen konunun aktarılması olarak görüyoruz, örneğin bir satış birimi toplantısı varsa, ciro, tahsilat, müşteri ziyaretlerinden oluşan toplantı konuları ahlaki değerler üzerine değinilmeden bitiriliyor.

Ahlaki Değerler Bizler için En Önemli Mesele Olmalı…

Bizler toplantı esnasında yönetici yada çalışanlarının ısrarla bu konular üzerine değinilerek yapılması kurumda çalışanlar olarak gerçekten önemsediğimiz ve  her işletmede olmazsa olmaz başlıklardan biri olarak görülmesi gerektiğine inanıyorum.

Toplantının sonuna doğru, yapılan temennide Hacı Bektaş-ı Veli’nin 4 Kapı 40 Makam adlı kitabından bir kaç alıntı yapılmıştı, dileyen bu eseri okuyabilir, Hayata daha bağlı kalabilmemiz için Ahlaki değerlere inanmamız yadsınamaz, Ahlaki değerlerden yoksun toplumlar, her birim için bir tehdit, her birey için bir risk oluşturmakta, bu gün toplumsal cinnet’in geldiği noktaya baktığımızda aslında buna ne kadar ihtiyacımız olduğunu da görüyoruz. Bunu hatırlayacak ve hatırlatacak olanlarda bizleriz, verdiğimiz eğitimler yaptığımız toplantılarda mutlaka gündem başlıklarından birisi olarak bunun yer almasına gayret etmeliyiz. Bu yönüyle çok faydalı bir toplantıyı geride bıraktığımızı düşünüyorum.

Toplantı Sonrası Teşekkür Belgesi

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanımız İbrahim Aydın Yakut’un “Titiz ve İşini takip eden” çalışma gayreti sebebiyle Yönetim tarafından hazırlanan bir teşekkür belgesi ile ödüllendirildi. Kendisine çalışmalarında başarılar diliyor, bu durumun tüm çalışma arkadaşlarımıza örnek olmasını temenni ediyoruz.

Yakında : Yönetim Akademisi Ailesi 1 Mayıs 2018 Pikniğinde buluşacak…

 

Şimdilik Hoşçakalın…

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin