Üçevler Mh. Ritim Sk. No:9/1-2 Nülüfer / BURSA
+902242491494
hd@yonetimakademisi.com.tr

A Sınıfı Bursa İş Güvenliği Uzmanı Hangi Tehlike Sınıfında Çalışabilir?

A Sınıfı Bursa İş Güvenliği Uzmanı Hangi Tehlike Sınıfında Çalışabilir?

Bursa iş güvenliği uzmanları sahip oldukları yetki belgelerine göre hizmet verirler. Yetki belgeleri A, B ve C olmak üzere üç ana sınıftadır. Her bir yetki belgesi farklı bir tehlike sınıfını temsil eder. Ancak “A sınıfı” bir belgeye sahip Bursa iş güvenliği uzmanının tüm tehlike sınıfları için hizmet verebildiğini belirtelim.

Bursa’da faaliyet gösteren bir işletme için Bursa iş sağlığı ve güvenliği konusunda yetkili OSGB Bursa kuruluşlarından talep edeceğiniz A sınıfı iş güvenliği uzmanı için tehlike sınıfı fark etmeden; tehlikeli, az tehlikeli ya da çok tehlikeli işletmeler için hizmet verebilmektedir.

Bursa OSGB İçin İşletmenin Tehlike Sınıfı

Bursa OSGB konusunda bilmeniz gereken en önemli unsur; işletmeler faaliyette bulundukları sektör ve faaliyet koşullarına göre farklı tehlike sınıflarına dahildirler. Esasında tehlikeli, az tehlikeli ve çok tehlikeli olmak üzere üç ana tehlike grubu vardır. Bir işletmenin dahil olduğu tehlike sınıfına göre önlem alması ve işletmenin bulunduğu Bursa iş güvenliği uzmanıildeki OSGB firmalarından gerekli ve zorunlu olan güvenlik, sağlık hizmetlerini alması gerekmektedir.
Bu hizmet seçeneklerinden birisi olan iş güvenliği uzmanı, söz konusu işletmedeki olası riskleri analiz eder. Ayrıca can ve mal kaybının önüne geçecek çalışmaları yürütür ve genel olarak işletme faaliyetlerinin kazasız, tam performanslı bir şekilde sürdürülmesini sağlar. Bir iş güvenliği uzmanı hizmetleri sayesinde iş kazalarının da önemli ölçüde önüne geçmektedir.  Bursa il sınırlarında ya da Bursa iline komşu bir ilde bulunan işletmeniz için OSGB Bursa kuruluşlarından Bursa iş güvenliği uzmanı hizmeti alabilirsiniz.

Birden Fazla Bursa İş Güvenliği Uzmanı Bulundurma Durumu

Bazı işletmelerin birden fazla Bursa iş güvenliği uzmanı bulundurması durumu gerekli ya da yasalarca zorunlu kılınmış olabilmektedir. Böyle bir durumda Bursa iş güvenliği uzmanlarını yetki belgeleri kapsamında ele alırsak; A sınıfı bir belgeye sahip iş güvenliği uzmanının tam gün olarak hizmet verdiği bir işletme için diğer sağlanacak iş güvenliği uzmanlarının sınıf farkına ya da koşuluna bakılmaz. Burada temel şart olarak tam gün olarak A sınıfı yetki belgesine sahip bir iş güvenliği uzmanının bulundurulmasına bakılır. Bursa iş güvenliği uzmanı için Bursa OSGB kuruluşuna başvurmalısınız.

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin