Üçevler Mh. Ritim Sk. No:9/1-2 Nülüfer / BURSA
+902242491494
hd@yonetimakademisi.com.tr

B Sınıfı Bursa İş Güvenliği Uzmanı Hangi Tehlike Sınıfında Çalışabilir?

B Sınıfı Bursa İş Güvenliği Uzmanı Hangi Tehlike Sınıfında Çalışabilir?

Bursa iş güvenliği uzmanları; A, B ve C olmak üzere farklı düzeylerdeki yetki belgelerine sahiptirler. Bu yetki belgeleri farklı tehlike sınıflarına özel olarak geliştirilmiştir. “B sınıfı” güvenlik uzmanı yetki belgesine sahip bir uzmanın çalışma alanı ile “C sınıfı” yetki belgesine sahip bir güvenlik uzmanının çalışma alanları farklılık göstermektedir.

İlgili yasa ve yönetmelikleri incelediğimizde söyleyebiliriz ki; B grubu Bursa iş güvenliği uzmanı yetki belgesine sahip bir iş güvenliği uzmanının; az tehlikeli, çok tehlikeli ve tehlikeli sınıflarında hizmet verebildiğini söyleyebiliyoruz.

Bursa’da faaliyet gösteren bir işletme için Bursa iş sağlığı ve güvenliği konusunda yetkili OSGB Bursa firmalarından işletmeniz için B sınıfı yetki belgesine sahip bir iş güvenliği uzmanı hizmet verebilmektedir.

İşletmenin Tehlike Sınıfı

B sınıfı Bursa iş güvenliği uzmanı tüm tehlike sınıfları için hizmet verebiliyor. İşletmeler temelde üç tehlike sınıfından birisine dahildirler. Bu üç tehlike sınıfı; az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli olarak ifade edilir. Bir işletmenin hangi tehlike sınıfına dahil olabildiği ise tamamen ilgili yasalarca, İşyeri Tehlike Sınıfı Belirleme Komisyonu tarafından belirlenmektedir. Konu ile ilgili karar ve detayları resmi gazete üzerinde görebilirsiniz.

Öte yandan yine resmi gazete üzerinde ilgili yasa ve detayları doğrultusunda yayımlanan “EK-1 İşyeri Tehlike Sınıfları Listesi” üzerinde de işletmenin tehlike sınıfı NACE kodu ile sorgulanabilmektedir.

Bursa il sınırlarında faaliyet gösteren işletmeniz için OSGB Bursa firmalarından biri olan Yönetim Akademisi’nden, tehlike sınıfına göre yetkilendirilmiş iş güvenliği uzmanı hizmeti alabilirsiniz.

B Sınıfı Bursa İş Güvenliği Uzmanı Yetki Alanları

B sınıfı Bursa iş güvenliği uzmanı tüm tehlike sınıfları için hizmet verebilmektedir. Hangi tür işletmeler için, ne tür hizmetler vereceği ise tamamen ilgili işletmenin faaliyet gösterdiği sektöre ve çalışma alanı koşullarına göre değişkenlik göstermektedir. Temel olarak ise ilgili işletmenin güvenli ve sağlıklı koşullarda faaliyetlerini sürdürmesini sağlar. Bunun için gerekli denetimleri, analizleri, planları yapar ve benzer çalışmaları yürütür.

Bursa’da bulunan iş yeriniz için ihtiyaç duyduğunuz iş güvenliği uzmanı hizmeti için Bursa OSGB Yönetim Akademisi kuruluşuna başvurmalısınız.

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin