Üçevler Mh. Ritim Sk. No:9/1-2 Nülüfer / BURSA
+902242491494
hd@yonetimakademisi.com.tr

Bursa İş Güvenliği Eğitimi Zorunlu mu?

Bursa iş güvenliği eğitimi

Bursa İş Güvenliği Eğitimi Zorunlu mu?

Bursa iş güvenliği eğitimi temelde iş kazalarının önlenmesini ve bu yönde risklerin önceden analiz edilerek, önüne geçilmesini amaçlamaktadır. İşletmeler bilindiği üzere üç farklı tehlike grubundan birisine dâhildirler. Tehlikeli, çok tehlikeli ve az tehlikeli olmak üzere belirlenmiş tehlike sınıflarına göre iş güvenliği eğitiminin içeriği de değişmektedir.

Bursa iş güvenliği eğitimi zorunluluğu ise ilgili yasaları incelediğimizde, en az 1 çalışanı bulunan işletmelerin iş güvenliği eğitiminden zorunlu olduğunu söyleyebiliyoruz. Bursa iş güvenliği eğitiminin içerik ve eğitim süresi ise tamamen ilgili işletmenin dahil olduğu tehlike sınıfına ve faaliyet alanına göre değişmektedir.

Bursa’da faaliyet gösteren bir işletme için Bursa iş sağlığı ve güvenliği konusunda yetkili OSGB kuruluşlarından biri olan Yönetim Akademisi’nden Bursa iş güvenliği eğitimi ile ilgili daha çok bilgi alabilir ve hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

OSGB Bursa İş Güvenliği Eğitimi İçeriği

Bursa iş güvenliği eğitiminin içeriği oldukça geniştir. Bu içerik aynı zamanda ilgili işletmenin sektörel faaliyetlerine göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Alanında uzmanların gerçekleştirdiği bu eğitimler ile belli bir işletmede “çalışan” durumda olan farklı düzeylerdeki tüm personeller çeşitli iş kazalarına, risklerine, güvenlik açıklarına karşı ve benzeri konularda eğitim görür.

Öte yandan yine işletmenin büyüklüğüne göre, çalışan sayısının fazla olması durumunda ilgili işyeri için “iş güvenliği birimi” kurulur ve ilgili işletmenin güvenlik eğitimine dair tüm faaliyetler bu birim tarafından düzenlenir, yönetilir, gerçekleştirilir. Bu birim aynı zamanda ilgili işyeri için güvenlik tespitlerini de yaparak, analiz ve planlama ile eğitim içeriğine katkıda bulunur.

OSGB Bursa kuruluşları, Bursa ili ve çevresindeki illerde bulunan işletmeniz için Bursa iş güvenliği eğitimini karşılamaktadır. En az 1 çalışanı bulunan işletmelerin bu hizmetten faydalanması gerekiyor.

OSGB Bursa İş Güvenliği Eğitimi Süresi

İş güvenliği eğitim süresi, işletmenin dahil olduğu tehlike sınıfına göre farklılık göstermektedir.

  • Az tehlikeli bir işletme için iş güvenliği eğitimi süresi 3 yılda 8 saat,
  • Tehlikeli bir işletme için iş güvenliği eğitimi süresi 2 yılda 12 saat,
  • Çok tehlikeli bir işletme için iş güvenliği eğitimi ise 1 yılda 16 saat şeklindedir.

Bursa’da bulunan iş yeriniz iş güvenliği eğitimi için dilediğiniz zaman Yönetim Akademisi’ni arayarak, OSGB Bursa iş güvenliği hakkında kapsamlı bilgi edinebilir, hizmet talebinde bulunabilirsiniz…

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin