Üçevler Mh. Ritim Sk. No:9/1-2 Nülüfer / BURSA
+902242491494
hd@yonetimakademisi.com.tr

Bursa OSGB Ceza Puan Sınırı

Bursa OSGB Ceza Puan Sınırı

Bursa OSGB ceza puanlarının bir sınırı mevcuttur. Bu sınır ilgili Bursa OSGB merkezinin yapmış olduğu hatalar doğrultusunda, ilgili firmanın faaliyetinin tehlikeye girmemesi açısından üzerinde durulması gereken önemli bir sınırdır.

Bilindiği üzere bir Bursa OSGB merkezinin faaliyetlerini herhangi bir nedenden dolayı aksatması yada yeterli donanıma sahip olmaması gibi çeşitli nedenlerden dolayı, denetlenerek, gerektiğinde ceza puanı alması durumu söz konusudur. Ceza puanları ilgili yasalara göre ihtar puanları olarak da ifade edilmekte ve bu puanlar ilgili aksaklığın, eksikliğin ciddiyetine göre en düşük 10, en yüksek ise 50 olmak kaydıyla verilmektedir.

Bursa OSGB firmaları ,Türkiye’nin pek çok bölgesinde ve illerinde bulunan OSGB firmaları gibi bu puanlandırma hususlarına dikkat etmek ve uymak durumundadır.

Bursa OSGB Ceza Puan Sınırı Ne Kadar?

2017 yılına girsek de, Bursa OSGB ceza puan sınırı için henüz bir değişiklik söz konusu değildir. Üst sınır olarak 300 puan olarak belirlenen bu ihtar puanları, özellikle de en yüksek ceza puanlandırması olan 50 puanın sık sık alınması durumunda oldukça kısa bir sürede doldurulan bir puandır.

Bir Bursa osgb firması ile anlaşma sağladığınızda, öncelikli olarak ilgili sözleşme maddelerini göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Çünkü ilgili Bursa OSGB merkezi, sözleşmede ve ilgili yasalara göre belirlenmiş maddelere, kurallara göre hizmet vermek durumundadır. Belirtilen maddelere aykırı bir tutum söz konusu olduğunda, ihtar puanı uygulanmaktadır. Bu puan ilgili aykırılığın seviyesine göre değişen bir değer olmakla birlikte, en düşük 10, en yüksek ise 50 şeklindedir.

Bursa iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri

Eğer ki bir işletmeniz varsa, bu işletmeniz Bursa il sınırları içerisinde bir yerlerdeyse, bu durumda Bursa iş sağlığı ve güvenliği hizmeti veren firmaya başvurarak, yasal olarak artık bir zorunluluk haline gelen sağlık ve güvenlik personel ihtiyacını karşılamanız gerekmektedir.

Bunun için öncelikli olarak işletmenizin hangi tehlike grubunda olduğunu da öğrenmeniz gerekmektedir. Çünkü farklı türden pek çok işletme mevcut ve bu işletmelerin dahil olduğu tehlike grupları farklılık göstermektedir. İşletmenizin hangi tehlike grubuna dahil olduğunu anlamak için ise yapmanız gereken nace kodu ile sorgulama işlemidir. Bunun için gerekli olan detayları başka bir başlık altında ele aldık ve değindik. Bursa iş sağlığı ve güvenliği konusundaki nace kodu ile ilgili makalelerimiz için tıklayınız

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin