Üçevler Mh. Ritim Sk. No:9/1-2 Nülüfer / BURSA
+902242491494
hd@yonetimakademisi.com.tr

Bursa OSGB Ceza Puanları 2017

Bursa OSGB Ceza Puanları 2017

Bursa OSGB ceza puanları 2017 yılı itibariyle de herhangi bir değişikliğe gidilmeden uygulanmaya devam etmektedir. Bilindiği gibi Türkiye çapında özellikle de organize sanayi bölgelerinde OSGB firmaları bulunmaktadır. Büyük ve sanayisi gelişmiş illerde daha fazla bulunan OSGB firmaları, Bursa’da da faaliyet gösteren Osgb Bursa olarak başvuruları kabul etmektedirler.

Bursa sınırları içerisinde bulunan bir işletmeniz varsa, bu durumda Bursa OSGB merkezlerinden hizmet talep ettiğinizde ve sözleşme imzaladığınızda, ilgili OSGB merkezinin sizlere sağlamak zorunda olduğu bazı hizmet seçenekleri söz konusudur. Bu hizmet seçenekleri; işyeri hekimi, sağlık personeli ve iş güvenliği uzmanıdır. Bu personellerin istihdamı ile birlikte, gerekli sağlık ve güvenlik, kontrol ve denetimlerinin yapılması da önemlidir.

Bursa OSGB Ceza Puanları Neden Uygulanır?

Bursa OSGB ceza puanları aynı zamanda ihtar puanları olarak da bilinmektedir. Bir işletme Bursa osgb merkezinden hizmet aldığında hizmetin keyfi nedenlerle aksaması, OSGB’nin faaliyet alanları dışında herhangi bir faaliyet göstermesi durumunda ilgili yasalara göre ceza puanları ile uyarılırlar. Bu uyarılardan daha çok müdürlük sorumludur. Çünkü her bir OSGB merkezi bir adet sorumlu müdür bulundurmak durumundadır. Sorumlu müdür için verilen ihtar puanlar yüksek yada düşük puanlar olarak ifade edilebilir. Yapılan hatanın büyüklüğüne göre 50 gibi yüksek bir ceza puanı söz konusu ise hatanın küçüklüğüne göre de 10 gibi bir ceza puanı verilmektedir. 10 ve 50 ceza puanları arasında da puan değerlendirmeleri vardır. Bu puanlar daha çok ilgili hatanın durumuna ve ciddiyetine göre değişmektedir.

2017’de OSGB Ceza Puanları Kaç Oldu?

Firma almış olduğu ceza puanlarını kolayca kontrol edebilir. 2017 yılı OSGB ceza ihtar puanları için de ciddi bir değişiklik henüz söz konusu değildir. Bu bağlamda net olarak söyleyebiliyoruz ki bir OSGB merkezi için verilen ihtar puanları 300’e ulaştığında ilgili iş yeri için 6 ay boyunca faaliyet gösterememezlik durumu söz konusu olur. Yani daha net bir ifadeyle, hizmet alınan Bursa iş sağlığı ve güvenliği merkezi olan OSGB firması, yaptığı hatalardan dolayı 300 puana ulaştığında, en az 6 ay boyunca faaliyet gerçekleştirmesi yasalara göre engellenmiş olur.

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin