Üçevler Mh. Ritim Sk. No:9/1-2 Nülüfer / BURSA
+902242491494
hd@yonetimakademisi.com.tr

Bursa OSGB Diğer Sağlık Personeli Çalışma Süreleri

Bursa OSGB sağlık personeli

Bursa OSGB Diğer Sağlık Personeli Çalışma Süreleri

Bursa OSGB hizmetlerinden birisi de diğer sağlık personeli hizmetleridir. Bu personellerin sayısı yine ilgili yasalarda, ilgili koşullara göre belirlenmiştir. Tıpkı bir işletme için belirlenen personel sayısı olduğu gibi bu personeller için de çalışma süreleri söz konusudur. Bu bağlamda diğer sağlık personeli çalışma süreleri de ilgili işletmelerin çalışma koşulları gibi çalışma süreleri de yine işletmelerin kriterlerine göre, bakanlık tarafından belirlenmiştir.

Bursa’da bulunan işyeriniz için Bursa iş güvenliği birimlerinden edinebileceğiniz diğer sağlık personeli; işyerinizin her türlü sağlık koşulu ve işçi sağlığı ile hizmetleri vermektedir. Buna göre bir diğer sağlık personeli için çalışma süreleri belirlenmiş olup, çalışanlar ve OSGB Bursa merkezleri de bu çalışma sürelerine uymak durumundadır.

Bursa OSGB Diğer Sağlık Personeli Mesai Saatleri

OSGB Bursa diğer sağlık personeli hizmeti, Bursa ili ve çevresinde bulunan iller için sağlanan Bursa OSGB hizmetlerinden birisidir. Bu hizmetin ne tür bir işletme için, ortalama ya da en az ne kadar süre olması gerektiği, Bakanlığın belirlediği kriterlere dayandırılarak, aşağıdaki gibi özetlenebilir.

Diğer sağlık personelinin çalışma süreleri ilgili kıstas daha çok ilgili iş yerinin 10’dan fazla personel çalışanı olup, olmaması durumuna göredir. 10’dan az çalışanı bulunan bir işletme, şayet “az tehlikeli” ya da “tehlikeli” sınıfında yer alıyorsa, bu durumda çalışan personel başına yılda en az 35 dakika çalışma süresi söz konusudur.

10’dan fazla çalışanı olan bir işletme için ise, ilgili işletmenin dahil olduğu tehlike grubuna göre hizmet süresi belirlenir. Buna göre “az tehlikeli” sınıfında yer alan bir işletme için aylık en az 6 dakika, “tehlikeli” sınıfında yer alan işletmeler için 9 dakika ve “çok tehlikeli” sınıfında yer alan işletmeler için ise en az 12 dakikalık bir diğer sağlık personeli mesai süresi vardır.

Bursa OSGB Diğer Sağlık Personeli

Bursa ili sınırlarında bulunan işletmeniz için Bursa OSGB firmaları ile diğer sağlık personeli hizmetinden faydalanabilirsiniz. Diğer sağlık personellerinin çalışma durumları ile ilgili olarak göz önünde bulundurulması gereken bir diğer önemli ayrıntı ise tam süreli işyeri hekiminin görevli olduğu bir işletme için diğer sağlık personeli görevlendirilmesinin zorunlu olmadığıdır.

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin