Üçevler Mh. Ritim Sk. No:9/1-2 Nülüfer / BURSA
+902242491494
hd@yonetimakademisi.com.tr

Bursa OSGB İlk Yardım Eğitimleri

Bursa OSGB İlk Yardım Eğitimleri

Bursa OSGB ile ilgili yasalara göre iş yerlerinde 10 kişiden birisinin acil ilk yardım eğitimi alması gerekmektedir. 16 saatlik bu eğitim, beklenmedik zamanlarda iş ortamında yaşanabilecek sağlık sorunlarının, acil durumların, sürekli hastalık durumlarının önüne geçilmesini amaçlamaktadır. Özellikle de kaza gibi durumlarda, kişilere acil ilk yardımın yapılması çok önemli olmaktadır. Bu doğrultuda işyerinde bulunan ilk yardım bilgisine sahip personeller bilinçli bir şekilde davranarak, olası can kayıplarının ve sağlık sorunlarının zamanında önüne geçebilmektedir.

İlk yardım eğitimleri, Bursa ili sınırlarında bulunan işletmeler için; Bursa iş güvenliği için yetkilendirilmiş OSGB’lerden alınmaktadır.

Bursa OSGB İlk Yardım Eğitimi Neden Önemlidir?

Bursa OSGB firmaları tarafından, Bursa ili sınırları içerisinde bulunan işletmenizde çalışan personellerin ilk yardım eğitimi almasını sağlayarak, işletmenizde beklenmedik bir zamanda, beklenmedik bir şekilde gerçekleşebilecek her türlü kaza ya da yaşanabilecek her türlü sağlık sorunu için önceden önlem almış olursunuz. Çünkü bu alanda eğitimli kişiler bilinçli davranarak, hastalanan ya da kazaya uğrayan kişiler için ilk yardımın nasıl yapılması gerektiğini, hangi durumlarda ne yapılması gerektiğini bilmektedir. Bu bilgiler elbette bir ilk yardım personelinin sahip olduğu düzeyde değildir ancak çoğu zaman için “hayat kurtarıcı” nitelikte dahi olabilmektedir. Bu nedenle işletmenin üzerinde durması gereken önemli konulardan birisi ilk yardım eğitimidir.

İlk Yardımı Eğitimi Almış Kişiler Ne Yapabilir?

Bursa ili sınırlarında bulunan işletmenizde çalışan, ortalama 10 personelden 1 tanesinin Bursa OSGB firmaları tarafından ilk yardım eğitimi almış olmalarını sağladığınızda, bunun faydalarını uzun vadede gözlemleyebilirsiniz.

Olası kaza, sağlık sorunları durumlarında ilk yardımı yapabilecek kişilerin olması işletmenizde çalışan personellerin sağlık durumlarının “acil” durumlarda kontrol altına alınabilmesi, kaza gibi durumlarda da ilk müdahalenin yapılarak, olası can kaybının önlenilmesi önemli bir gereklilik olarak ifade edilebilir.

İlk yardımı eğitim alan kişiler aynı zamanda olası panik ortamının yatıştırılması, personellerin acil durumlarda sakin olmalarını sağlaması, gerektiğinde kazazedenin muayene edilmesi, kazanın daha net anlaşılabilmesi açısından işaretlerin saklanması gibi temel ve ileri düzey acil durum teorik ve uygulamalı bilgilere de sahip olmaktadır.

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin