Üçevler Mh. Ritim Sk. No:9/1-2 Nülüfer / BURSA
+902242491494
hd@yonetimakademisi.com.tr

Bursa OSGB Nedir?

Bursa OSGB Nedir?

Bursa OSGB Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından, farklı sektörlerdeki iş sahalarında güvenliği ve sağlığı sağlamak üzere yetkilendirilmiş özel kurumlar uzun ismi ile Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi olarak ifade bilinmektedir.

Bursa OSGB ’nin Açılımı

Türkiye’nin farklı bölge ve iş sahalarında hizmet vermeye hazır pek çok Bursa OSGB bulunmaktadır. Tüm bu OSGBler, ilgili yasalara göre hareket etmek ve hizmet vermek durumundadır. Bu anlamda sağlamaları gereken bazı koşullar, gerçekleştirmeleri gereken bazı denetimler ve sunmakta zorunlu olduğu bazı güvenlik ve sağlık hizmetleri söz konusudur.

Osgb Bursa ise Bursa’da faaliyet gösteren işletmeler için hizmet veren bir güvenlik ve sağlık birimidir. Bursa’da hizmet veren pek çok yetkili firma bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Yönetim Akademisi olarak uzman kadromuz ile birlikte bizim firmamızdır…

Bursa OSGB Ne İşe Yarıyor?

Bursa osgb yetkili merkezi ilgili yasalara göre hareket eder ve genel olarak bir işletmenin çalışma sahasındaki sağlık ve güvenlik kriterlerinin en iyi bir şekilde sağlanmasını amaçlar. Bu nedenle bir işletmenin güvenliği ve sağlığı için ihtiyaç duyduğu tıbbi ve donanımsal gerekliliklere sahiptirler.

OSGBlerin asıl kapsamı ise esasında ilgili işletmenin ilgili iş güvenliği kanunu yönetmeliklerine göre uygun güvenlik ve sağlık standartlarında çalıştırılıyor olmasını sağlamaktır. Bu yönetmelikleri daha kolay bir hale getirebilmeyi sağlayan OSGBler , bir iş yeri için; iş yeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve en az bir sağlık personelini zorunlu kılmaktadır. Tüm bu personellerin istihdamının yanı sıra, bu personellerin hizmet süreci ile ilgili Bakanlığa rapor verme yükümlülüğünde olan bir sorumlu müdür de gereklidir.

Bursa OSGB Gerekli mi?

Bursa iş güvenliği hizmetleri Bursa ve çevre illerde hizmet veren, en az 1 çalışanı bulunan, yasalara göre belirlenmiş kriterlere göre “tehlikeli” ya da “çok tehlikeli” sayılan, özel yada kamu kurumu olması fark etmeden, hizmet almanız gerekmektedir.

Yasalara göre bir diğer önemli detay ise; söz konusu işletme “az tehlikeli” sınıfına dahil olsa bile, en az 50 çalışanının olması durumunda yine OSGBlerden hizmet almanız gerekebilmektedir. İlgili yasalara göre bilinmesi gereken bir diğer önemli detay daha; işletmenizin tehlike sınıfı, çalışan işçi sayısı ne olursa olsun; risk analizi, acil eylem planı gibi temel hizmetler zorunlu tutulmuştur. Bu hizmetleri de ancak yetkili OSGB lerden talep edebilirsiniz.

Hizmetlerimiz için tıklayınız..

Diğer Hizmetlerimiz İçin Tıklayınız…

BURSA OSGB nedir

BURSA OSGB nedir

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin