Üçevler Mh. Ritim Sk. No:9/1-2 Nülüfer / BURSA
+902242491494
hd@yonetimakademisi.com.tr

Bursa OSGB ‘nin Avantajları Nelerdir?

Bursa OSGB ‘nin Avantajları Nelerdir?

Bursa OSGB hizmetlerinin pek çok avantajı bulunmaktadır. Hepsinden önce bu hizmetlerin özellikle de fabrika gibi oldukça büyük bir işletme modeli için güvenlik ve sağlık kriterlerinin sağlanmasını hem çalışan hem de iş yeri sahibi açısından önemli ölçüde kolay bir hale getirdiğini belirtmemiz gerekiyor.

Osgb Bursa özellikle de Bursa ve çevre illerdeki üretim alanlarındaki sağlık, güvenlik tedbir ve kontrollerini sağlamak üzere hizmet vermektedir. Hemen her ilde bulunan OSGB firmaları, aynı zamanda bağlı bulunduğu çevre ile de hizmet verme yetki ve hakkına sahiptir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlar olan OSGB firmaları bir işletme modelinin ihtiyaç duyduğu tüm sağlık ve güvenlik koşullarını sağlayabilecek kapasite, donanım, uzman kişi ve diğer gerekliliklere sahiptir.

Bursa OSGB Avantajları

Hizmet bünyesinde; iş güvenlik uzmanı, işyeri hekimi ve sağlık personelleri sağlanmaktadır. Tüm bu personeller alanında uzman ekip olarak hizmet vermektedirler. Bir üretim alanının gerekli olduğu kadarıyla inceleyen bu uzmanlar söz konusu iş alanının ne derece hijyenik koşullara sahip olduğunu, iş kazalarına sebebiyet verebilecek etkenleri de belirler. Belirlenen tüm bu açıklar, hizmetin alındığı Bursa osgb merkezi tarafından onaylanır, işletmeye rapor edilir ve gerektiğinde ilgili konularda çalışmaların yürütülmesini ve yine bu çalışmaların kontrol edilmesini de sağlar.

Tüm bu çalışmaların denetlenmesi ve aynı zamanda ilgili bakanlık birimine de sunulması, rapor edilmesi gerekmektedir. Bu aşamada da yine Bursa OSGB merkezi gerekli işlemleri gerçekleştirmektedir.

Bursa İş Güvenliğinin Sağlanması ve Sağlıklı Çalışmak

Bursa iş güvenliği hem işçi hem de iş veren için önemli pek çok fayda sağlamaktadır. Söz konusu iş alanının, ilgili yasalara göre güvenli olması sağlanmakta, bu sayede hem iş yeri hem de çalışanlar rahat bir nefes almaktadır. İş yeri artık karşılaşmayacağı iş kazaları nedeniyle kötü bir izlenim bırakmayacak, çalışan personeller de yine bu sayede sağlık sorunları yaşamayacaktır. Bu anlamda ilgili yasalara göre belirlenen “tehlike” sınıfına dahil tüm iş yerlerinin bir OSGB firmalarından hizmet almalarının gerekli olduğunu tekrar belirtmemiz gerekiyor.

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin