Üçevler Mh. Ritim Sk. No:9/1-2 Nülüfer / BURSA
+902242491494
hd@yonetimakademisi.com.tr

Bursa OSGB Sağlık Personeli

Bursa OSGB Sağlık Personeli

Bursa OSGB hizmetlerinden birisi de sağlık personeli tarafından sunulan sağlık hizmetleridir. Sağlık hizmetlerini sunan personelleri esasında işyeri hekimi ve diğer sağlık personeli olmak üzere iki farklı alanda değerlendirebiliriz. İşletmeniz için bir Bursa OSGB kurumu ile anlaşma sağladığınızda, işletmenizin dahil olduğu tehlike grubuna göre hem sağlık personeli hem de iş yeri hekimi tarafından sunulan hizmetlerden faydalanırsınız.

İşletmenizin sağlık hizmetlerinden faydalanabilmesini sağlamak adına, işletmenizin bulunduğu il sınırları dahilindeki bir Bursa OSGB merkezine başvurmanız gerekmektedir. Bursa il sınırlarındaki bir işletme için Bursa iş güvenliği için yetkilendirilmiş OSGB’lere başvurmanız gerekiyor.

Bursa OSGB Diğer Sağlık Personeli Hizmetleri

Bursa OSGB ile alacağınız hizmetler arasında “diğer sağlık personeli” hizmetleri de bulunmaktadır. Diğer sağlık personelinin yasalara göre belirlenmiş ve belli bir işletme türü için sağalması gereken hizmetler, denetimlerin yanı sıra sahip olduğu bazı görev ve sorumlulukları da bulunmaktadır.

İşletmenizin hem çalışma koşulları bakımından hem de çalışan işçiler bakımından sağlık kriterlerinin sağlanması ve iyileştirilmesi aşamasında diğer sağlık personelleri önemli bir etkendir.

Diğer sağlık personelleri işletmenin sağlık ve hijyen koşullarını sağlamak, iyileştirmek yönünde çeşitli çalışmalar yürütür. Bu çalışmaların içeriği daha çok işletmenin faaliyette bulunduğu sektöre ve daha net olarak ise işletme faaliyetlerinin gerçekleştirildiği alanlara göre değişebilmektedir. Standart olarak ise işletme alanının hijyen ve sağlık koşullarının sağlanmasına yönelik çalışmaları uyguladığını söyleyebiliriz.

Bursa OSGB İşyeri Hekimi Hizmetleri

Bursa OSGB tarafından hizmet almaya başladığınızda aynı zamanda işyeri hekimi hizmetlerinden de faydalanacaksınız. İşyeri hekimi hizmetleri de diğer sağlık personeli kadar kapsamlı bir sağlık geliştirme çalışmalarından sorumludur.

İşyeri hekiminin işletmenin sağlık standartları yönündeki çalışma prensipleri ve çalışma sahaları da diğer sağlık personeli ile aynı olduğundan, ilgili yasalara göre; tam zamanlı bir işyeri hekimi bulunduran işletme için “diğer sağlık personeli” bir zorunluluk değildir. Bu doğrultuda Bursa işyeri hekiminin daha kapsamlı bir hizmet seçeneği olduğunu da söyleyebiliriz. Ancak bir OSGB’den hizmet almaya başladığınızda, tüm bu hizmet seçeneklerinden faydalanabilmektesiniz.

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin