Üçevler Mh. Ritim Sk. No:9/1-2 Nülüfer / BURSA
+902242491494
hd@yonetimakademisi.com.tr

Bursa OSGB Yangın Eğitimi

bursa osgb yangın eğitimi

Bursa OSGB Yangın Eğitimi

Bursa OSGB yangın eğitim ile ilgili tüm sorularınız için OSGB Bursa yetkili firması Yönetim Akademisi’ne ulaşabilirsiniz…

Bursa OSGB Yangın Eğitimi

Çoğu zaman bir işletme için yangın riski düşünülmez ancak pek çok yerleşim birimi için bu risk her zaman söz konusudur. Özellikle de çalışan sayısının fazla olduğu bir işletmede yangın riski için gerekli tedbirlerin alınmaması, olası bir yangın felaketinde can ve mal kaybının gerçekleşmesine neden olur. Bu nedenle pek çok konuda olduğu gibi yangın konusunda da eğitimin ayrıca bir önemi vardır. İşletmelerin yangın eğitimine önem vermesi ve işletmenin faaliyetlerini gerçekleştirdikleri illerdeki OSGB firmalarından yangın eğitimi talep etmeleri gerekmektedir.

Bursa’da faaliyet gösteren bir işletme için Bursa iş güvenliği konusunda yetkili Yönetim Akademisi firmasından yangın eğitimi talep edilebilmektedir.

OSGB Bursa Yangın Eğitimi İçeriği

OSGB Bursa yangın eğitimi içeriğinde personeller için acil yangın durumlarında ne yapılması gerektiğine dair uygulamalı ve teorik bilgiler verilmektedir. Bir yangının fazla büyümeden önlenilmesi, olası zararın da önüne geçilebilmesi açısından önem teşkil etmektedir. Bu nedenle yangına ilk müdahale, diğer bir ifadeyle de acil müdahale önemlidir. İlk müdahalenin önemine ayrıca bu müdahaleyi doğru bir şekilde yapmak açısından da değerlendirmeliyiz. Çünkü bir yangının büyümesi ihtimalinin kısa sürede bir müdahale ile önlenilmesi tamamen doğru bir şekilde müdahale edilmesi ile orantılıdır.

İşletmelerin faaliyet sektörleri, iş çalışma alanı şartları gibi unsurlar ilgili iş yeri için uygulanacak yangın eğitiminin içeriği değişkenlik gösterebilmektedir. OSGB Bursa firmaları tarafından sunulan bu eğitim hizmetinin içeriği her türlü işletme modelini kapsamaktadır.

Bursa OSGB Yangın Eğitimi Zorunluluğu

Bursa OSGB ile ilgili yasalara göre en az 1 adet çalışanı bulunan bir işletmenin yangın eğitimi zorunluluğu bulunmaktadır. Yangın eğitimi alındığında, bu eğitimin süresi ilgili işletme için 3 yıl boyunca geçerli olmaktadır. İlgili işletme, 3 yılın sonunda yangın eğitimini yenilemek durumundadır.

Bir işletmede, en az kaç personelin yangın eğitimi alması gerektiğine dair detaylar ise yine ilgili yasalarda belirtilmiştir. Buna göre az tehlikeli işletmelerde çalışanların %5’i, tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan bir işletme için çalışanların sayısının %10’u yangın eğitimi almak zorundadır. Bursa’da bulunan iş yeriniz için yangın eğitimini OSGB Bursa yetkilisi Yönetim Akademisi’nden alabilirsiniz…

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin