Üçevler Mh. Ritim Sk. No:9/1-2 Nülüfer / BURSA
+902242491494
hd@yonetimakademisi.com.tr

C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Hangi Tehlike Sınıfında Çalışabilir?

C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Hangi Tehlike Sınıfında Çalışabilir?

C sınıfı Bursa iş güvenliği uzmanı, bir iş güvenliği uzmanının ilk derecesidir. C sınıfı yetki belgesi aynı zamanda iş güvenliği uzmanının başlangıç seviyesi olarak da ifade edilebilir. Nitekim iş güvenliği uzmanı, ilgili yasa ve yürürlüğe göre deneyim yılına göre seviye kazanabilmektedir.

3 yıl deneyim edinen bir iş güvenliği uzmanı, “B sınıfı” bir yetki belgesi için ilgili sınava girer ve başarılı olması durumunda B sınıfı yetki belgesini almaya hak kazanır. Aynı sistem, uzmanın B sınıfı yetki belgesine sahip olduğu süre boyunca, edindiği 4 yıllık tecrübe için de geçerli olmaktadır. Böylelikle de A sınıfı bir belgeye sahip olur.

Bursa’da faaliyet gösteren bir işletme için Bursa iş sağlığı ve güvenliği konusunda yetkili OSGB firmaları içerisinde yer alan Yönetim Akademisi’nden bilgi alabilirsiniz. Üstelik dilediğiniz zaman işletmeniz için C sınıfı yetki belgesine sahip bir iş güvenliği uzmanı hangi tehlike sınıflarında çalışabilir diye sorgulayabilirsiniz.

C Sınıfı Bursa İş Güvenliği Uzmanı Tehlike Sınıfı

C sınıfı bir yetki belgesine sahip Bursa iş güvenliği uzmanı; tehlikeli ve az tehlikeli sınıflarında bulunan işletmeler için hizmet verebilmektedir. Bir işletmenin hangi tehlike sınıfına dahil olduğu konusunda OSGB Bursa kuruluşlarından destek alabileceğiniz gibi; işletmenin SGK sicil numarasının  2., 3., 4., 5., 6., ve 7., rakamlarından oluşan NACE kodu ile de resmi gazete üzerinde yayımlanmış “EK-1 İşyeri Tehlike Sınıfları Listesi” belgesinde sorgulama yapılabilir.

C Sınıfı Bursa İş Güvenliği Uzmanı Yetki Alanları

C sınıfı yetki belgesine sahip bir iş güvenliği uzmanının yetki alanları da tıpkı A ve B sınıfı yetkilerinin de gerekli olduğu kriterler gibi işletmenin ilgili sağlık ve güvenlik kriterlerinin en iyi bir şekilde geliştirilmesini amaçlar. Bu amaç doğrultusunda bir iş güvenliği uzmanının farklı yetki, görev ve sorumlulukları bulunmaktadır. Bu yetki, görev ve sorumluluklar tamamen ilgili işletmenin faaliyet gösterdiği sektör ve çalışma alanı koşulları ile ilgilidir.

Bursa’da bulunan iş yeriniz için iş güvenliği uzmanı hizmetini Bursa OSGB kuruluşlarından temin edebilirsiniz. Bu sayede güvenli ve sağlıklı şartlarda hizmet veren bir işletmeniz olur.

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin