Üçevler Mh. Ritim Sk. No:9/1-2 Nülüfer / BURSA
+902242491494
hd@yonetimakademisi.com.tr

Hangi İşyerleri Risk Değerlendirmesi Yapacak?

Bursa iş sağlığı ve güvenliği

Hangi İşyerleri Risk Değerlendirmesi Yapacak?

Risk değerlendirmesi, bir diğer ifade ile risk analizi olarak da bilinir. İşletmelerin yaptırmak durumunda olduğu analiz işlemlidir. Risk analizinin her türlü işletme için pek çok avantajı vardır. Peki, hangi işyerleri risk değerlendirmesi yapacak veya yaptırmak zorundadır? Bursa OSGB yetkili firması olarak bu konuya siz değerli okuyucularımız için açıklık getirmek istedik…

BURSA OSGB Yetkili Firması Yönetim Akademisi

İlgili yasaları incelediğimizde açık ve net olarak görüyoruz ki; en az 1 adet çalışanı bulunan bir işletmenin, tehlike sınıfı ne olursa olsun, risk analizi hizmetinden faydalanması gerekmektedir. Bunun için de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş OSGB firmalarından hizmet talep edilmelidir.

Bursa’da faaliyet gösteren işletmeniz için risk değerlendirmesi, risk analizi hizmeti için Bursa iş sağlığı ve güvenliği konusunda yetkili OSGB firmalarından hizmet talep etmelisiniz.

Risk Analizi, Risk Değerlendirmesi Ne İşe Yarar?

Risk analizi hizmeti, işletmenizin dâhil olduğu tehlike sınıfına göre sağlaması gereken güvenlik ve sağlık kriterleri doğrultusunda olası risklerin analiz edilmesi ve bu risklerin önlenmesi yönünde çalışmaların yürütülmesidir.

İşletmeniz faaliyet sahasında, faaliyet döngüsünde çoğu zaman bazı riskleri önceden kontrol edemeyebilir. Bu aşamada sahada hizmet verecek uzmanlar, işletmenizin faaliyetine göre risk değerlendirmesi yapacak ve olası risklere karşı gerekli önlemleri belirleyecektir. Bu da işletmenizin güvenli ve aksaksız bir hizmet vermesi açısından önemli olmaktadır.

İşletmenizin Bursa il sınırlarında olması ya da Bursa iline komşu olması durumunda OSGB Bursa kuruluşlarından risk analizi ile ilgili daha çok bilgi edinebilir, hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

Risk Değerlendirmesi Hizmetinin Avantajları

Bir işletme için çeşitli risk değerlendirmeleri yapılabilir. Bu değerlendirmeler daha çok işletmenin hangi sektörde, ne tür bir faaliyet gösterdiği ile ilgili olmaktadır. Burada esas risk belirleme çalışmalarının, işletmenin çalışma sahasındaki olası can veya mal kaybı ortaya çıkarması muhtemel risklerin belirlenmesine yönelik çalışmaları içermektedir. Öte yandan standart hemen her işletme türü için uygulanabilecek risk değerlendirme çalışmaları da söz konusudur.

Risk değerlendirmesi hizmetinden faydalanarak, iş faaliyetlerini engelleyebilecek, işletme içerisinde can veya mal kaybına sebebiyet verebilecek herhangi bir risk durumunu önceden belirleyebilir, bu risk için tedbirler alabilirsiniz. Bunun için Bursa OSGB firmalarından hizmet almanız gerekmektedir.

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin