Üçevler Mh. Ritim Sk. No:9/1-2 Nülüfer / BURSA
+902242491494
hd@yonetimakademisi.com.tr

NACE Kodu İle Tehlike Sınıfı Sorgulama İşlemi

bursa osgb tehlike sınıfı

NACE Kodu İle Tehlike Sınıfı Sorgulama İşlemi

Nace kodunuzu öğrendikten sonra Nace kodu ile tehlike sınıfı sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Sorgulama işlemini resmi gazete sitesi üzerinden edinebileceğiniz; “EK-1 İşyeri Tehlike Sınıfları Listesi” belgesi üzerinden gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bursa osgb firması olarak Yönetim Akademisi web sitesinden herkesin bilgi edinmesini amaçlayarak, Nace kodu ile tehlike sınıfı sorgulama yazısını oluşturduk…

Bursa il sınırları içerisinde bulunan işletmelerin; Bursa iş sağlığı ve güvenliği yetkili OSGB kuruluşlarından hizmet talep etmeden önce tehlike sınıfı sorgulama işlemini gerçekleştirmesi ve böylece işletmenin dahil olduğu tehlike sınıfını öğrenmesi, işletme için hangi zorunlulukların olduğunun belirlenebilmesi açısından önemli olacaktır.

İşletmenin Tehlike Sınıfını Öğrenmek / Bursa osgb

İşletmenizin tehlike sınıfını öğrenebilmeniz için nace kodu bulma, öğrenme, alma işleminin nasıl olduğuna dair bilgileri başka bir başlık altında değinmiştik. Kısaca; nace kodu, firmanızın SGK sicil numarasının 2., 3., 4., 5., 6., ve 7., rakamlarından oluşmaktadır.

Nace kodunuzu öğrendikten sonra; “EK-1 İşyeri Tehlike Sınıfları Listesi” belgesi üzerinden, kodunuzu bulmanız gerekiyor. “EK-1 İşyeri Tehlike Sınıfları Listesi”, .”xls” uzantılı bir dosya olup, bu dosya uzantısını destekleyen herhangi bir yazılım ile bu dosyayı açabilirsiniz. Dosyayı açtıktan sonra karşınıza “nace kodu”, nace kodunu tanımlayan işletmeler ve bu koda bağlı işletmelerin dahil olduğu tehlike sınıfı “az tehlikeli”, “çok tehlikeli” yada “tehlikeli” olarak belirtilmiştir.

Tehlike sınıfı öğrenme işlemleri için OSGB Bursa kuruluşlarından da yardım talep edebilirsiniz. En az 1 çalışanı bulunan işletmeniz için tehlike sınıfı sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz ve bu sorgulama sonucunda işletmenizin dahil olduğu tehlike sınıfına göre hizmet almanız gerekmektedir.

Nace Kodu ile Tehlike Sınıfı Sorgulama

Bursa OSGB firmalarından nace kodunuzu öğrenmek yönünde destek talep ettiğinizde de kolayca işletmenizin dâhil olduğu tehlike sınıfını ve işletmeniz açısından zorunlu sağlık, güvenlik hizmetlerini öğrenebilirsiniz.

İşletmeniz için gerekli ve zorunlu olan sağlık ve güvenlik hizmetlerini, işletmenizin bulunduğu il sınırları içerisindeki bir OSGB firmalarından alabilirsiniz. OSGB kuruluşları işletmeniz için ihtiyaç duyduğunuz temel ve ileri düzey sağlık ve güvenlik çalışmalarını gerçekleştirecek, işletmenizin başarılı bir şekilde faaliyet sürdürmesini sağlayacaktır. Dilerseniz destek alarak da nace kodunuzu öğrenebilir, nace kodunuz ile işletmenizin dâhil olduğu tehlike sınıfını öğrenebilirsiniz.

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin