Üçevler Mh. Ritim Sk. No:9/1-2 Nülüfer / BURSA
+902242491494
hd@yonetimakademisi.com.tr

OSGB Bursa Denetimleri

OSGB Bursa Denetimleri

Bir OSGB Bursa merkezinden hizmet almaya başladığınızda, işletmenizin iş sahalarındaki güvenlik ve sağlık koşullarının iyileştirilmesi yönünde çalışmalara da başlanmış olur. İşyerinin daha güvenli bir saha olması, bu alanda çalışan personellerin, iş durumuna bağlı olarak sağlık durumlarının etkilenmemesi yönünde çalışmaların başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğinin denetlenmesi de yine OSGB Bursa merkezi tarafından belirli yada belirsiz zamanlardaki müfettiş denetimleri ile mümkün olabilmektedir.

Bursa’da bulunan işyeriniz için Bursa iş güvenliği birimi olma yetkisi almış bir firmadan hizmet almaya başladığınızda, hem firma hizmetlerinin hem de ilgili işletmenin, yasalar gereği belirlenmiş sağlık ve güvenlik koşullarına ne kadar uygun davranıldığı belirlenir. Bunun için kontroller, denetimler gerçekleştirilir.

OSGB Bursa İş Müfettişleri Neleri Kontrol Ediyor?

OSGB Bursa tarafından işyerinize gelecek olan müfettişin üzerinde duracağı başlıca konular, temel konular ilgili işletmenin iş sahasındaki güvenlik ve sağlık kriterlerine ne derece uyum sağladığı ile alakalıdır.

Basit bir ifadeyle ifade edebiliriz ki, farklı türden işletmeler, farklı tehlike gruplarında yer almaktadır. Her bir farklı tehlike grubu ve aynı zamanda ilgili iş sahasının çalışma koşullarına da bağlı olarak işletmenin sağlaması gereken, uymak zorunda olduğu sağlık ve güvenlik koşulları farklılık gösterebilmektedir. İş müfettişleri de bu koşulları göz önünde bulundurarak bir inceleme gerçekleştirir.

OSGB Bursa İş Müfettişleri Denetimlerinde Neler İstiyor?

Bursa ili sınırlarında bulunan işletmeniz için Bursa OSGB firmaları aracılığı ile almış olduğunuz hizmetleriniz için işyerinize iş denetim müfettişleri geldiğinde, işletmeden bazı belgeleri kontrol amaçlı talep edebilmektedir. Bu belgeler daha çok Bursa iş güvenliği koşulları ile ilgili olmaktadır.

  • Uzman ve Hekim ISG-KÂTİP Sözleşmeleri,
  • Uzman ve Hekim Yıllık Çalışma Planları,
  • İşletmenin Acil Durum Planı ve Yerel İtfaiye Birimi Yangın Tatbikatı Tutanağı,
  • İşletmedeki İş Makinesi Operatörlerinin Operatörlük Belgeleri,
  • İşletmedeki Basınçlı Kapların (Kompresör) Periyodik Kontrol Belgeleri,
  • Elektrik Topraklama Ölçüm Raporu ve Tesisatın(Paratonerler Dâhil) Periyodik Kontrol Belgeleri,
  • Operatörler Araç İçerisinde Uygun Yere Asılmış Talimat ve Yangın Söndürme Cihazları,

Başlıca olarak Bursa OSGB iş müfettişinin işletmeye gelmesi durumunda, denetim sürecinde talep edebildiği ve ilgilendiği başlıca belgeler olarak sıralandırılabilir. OSGB Bursa yönetmelikleri ile ilgili tüm ayrıntılar için Yönetim Akademisi’ne danışabilirsiniz…

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin