Üçevler Mh. Ritim Sk. No:9/1-2 Nülüfer / BURSA
+902242491494
hd@yonetimakademisi.com.tr

OSGB Bursa Görevleri Nelerdir?

OSGB Bursa Görevleri Nelerdir?

Osgb Bursa sahip olduğu yetkiler ve hizmet seçenekleri bellidir. Genel olarak sağlık ve güvenliği sağlamaya yönelik bu hizmet seçenekleri ile artık iş kazaları ve bu kazalara bağlı olarak üretimde zarar edilmesi, kötü imaj ve çalışan personelin sağlığının zarar görmesi gibi durumların önüne geçilmesi amaçlanmakta, sağlanmaktadır.

Özellikle de söz konusu üretim alanının başarılı bir şekilde üretim faaliyetlerini sürdürebilmesi, güvenlik konusundaki risklerini minimize etmesi ve önemli bir ayrıntı olarak da çalışanların iş ortamlarına, koşullarına bağlı olarak sağlık sorunları yaşamasının önüne geçilebilmesini sağlamak adına OSGB’lerin bünyesinde; Bursa iş sağlığı ve güvenliği Uzmanı, İşyeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personeli hizmet vermektedir.

OSGB Bursa Hizmetleri

OSGB Bursa tarafından hizmet veren bir iş güvenliği uzmanı, işletmenin güvenlik risklerini ve personel çalışma koşullarını analiz ederek, risk planlaması yapar ve olası güvenlik açıklarına karşı işletmenin ve işletme bünyesinde çalışan personellerin önlem almasını sağlar.

Yine OSGB’ler tarafından atanılan bir iş yeri hekimi; Bursa iş sağlığı ile ilgili geliştirmeleri yapar, personellerin sağlık durumları ile ilgilenir, gerektiğinde rapor çıkarır, genel olarak çalışma koşullarına bağlı olarak, sağlık koşullarının iyileştirilmesi yönünde iyileştirmeleri önerir.

OSGB Bursa tarafından bir iş yerinde gerçekleştirilen Bursa iş sağlığı hizmeti kapsamında, alanında bilgili, uzman bir kadro görev yapar. Bu görevin içeriği tamamen ilgili üretim alanının koşulları ile alakalı olmaktadır. Elde edilen bilgiler işletmenin ilgili birimine rapor edilerek, daha sağlıklı koşulların oluşturulması amaçlanır.

Bursa İş Sağlığı ve İş Güvenliği Hizmetleri

Bursa iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri; ilimizde bulunan OSGB’lerden alınabilir hizmetler olup, ilgili yasa ve yönetmelere göre belirlenen kriterler doğrultusunda, herhangi bir özel yada kamu iş yerinin ilgili “tehlike” koşullarını sağlaması durumunda alması gereken hizmetlerdir.

Alanında güvenilir bir OSGB Bursa firmasından edinebileceğiniz Bursa iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri ile işletmenizin kalitesini arttırmanız, işletmenizdeki iş kazalarınızın önemli ölçüde önüne geçmeniz ve çalışan personel sağlığını korumak, önemli ölçüde kolay bir hale gelmektedir. Bunun için yetkili kurum, işletme yerine tüm sağlık ve güvenlik kriterlerini sağlamak adına analiz yapmakta, sürekli olarak çalışmakta ve rapor vermektedir.

Diğer Hizmetlerimiz İçin Tıklayınız..

Diğer Sayfalarımızı Ziyaret Edebilirsiniz..

osgb bursa iş güvenliği

osgb bursa iş güvenliği

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin