Üçevler Mh. Ritim Sk. No:9/1-2 Nülüfer / BURSA
+902242491494
hd@yonetimakademisi.com.tr

OSGB Bursa Hizmeti Almak Zorunda Olan İşletmeler

OSGB BURSA OSGB ZORUNLULUĞU

OSGB Bursa Hizmeti Almak Zorunda Olan İşletmeler

OSGB Bursa hizmeti almak zorunda olan işletmeler ve OSGB zorunluluğu hangi işletmeleri kapsıyor merak edilen konular arasında yer alıyor. Bunun için Bursa İş Güvenliği Hizmetleri yönetmeliğini ve ilgili yasaları inceleyerek OSGB zorunluluğu hangi işletmeleri kapsıyor cevabını bulabiliriz…

İşletmenizin faaliyet gösterdiği il sınırları içerisindeki bir OSGB Bursa firmasından hizmet almak durumundasınız. Buna göre Bursa il sınırları içerisinde bulunan işletmeniz için Bursa iş güvenliği için yetkili merkezlerden hizmet almalısınız. Peki, hangi işletmeler için OSGB Bursa zorunluluğu var?

OSGB Bursa Zorunluluğu Hangi İşletmeler için?

Bursa il sınırları içerisinde bulunan işletmeniz için OSGB Bursa kuruluşlarından hizmet almak zorunda olan işletmeler, yasalarca belirlenmiş nitelikleri karşılayan tüm işletmelerdir.

Buna göre işçi sayısının 50’den fazla yada az olması, işletmenin hangi tehlike sınıfına dahil olduğu gibi detaylar zorunluluğun içerik ve kapsamasını daha iyi anlamamızı sağlamaktadır. Bir işletmede çalışan işçi sayısı 50’den fazla ise, bu işyeri için işyeri hekimi ve Bursa iş güvenliği uzmanı istihdam edilmesi zorunlu olmaktadır.

Bir işletmede işçi sayısının 50’den az olması durumunda da, bu işletmenin hangi tehlike sınıfına dahil olduğuna bakılarak, zorunluluk durumları belirlenir. Buna göre işçi sayısı 50’den az olan işletmelerden “tehlikeli” veya “çok tehlikeli” sınıfına dahil olanlar, işyeri hekimi ve Bursa iş güvenliği uzmanı bulundurmak zorundadır.

OSGB Bursa Firmaları Hangi Hizmetleri Veriyor, Avantajları Nedir?

Bursa OSGB tarafından sunulan hizmetleri sağlık ve güvenlik hizmetleri olarak ele alıyoruz. Buna göre bir OSGB kuruluşundan hizmet almanız gerektiğinde, işletmenizin sağlık ve güvenlik kriterlerinin, faaliyet alanınıza uygun olarak iyileştirilmesi ve geliştirilmesi yönünde hizmet verecek uzmanlar; Bursa iş güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli olmak üzere işletmeniz için hizmet vermektedir.

OSGB Bursa kuruluşu hizmetleri, işletmenizin faaliyetlerinin daha güvenli ve sağlıklı şartlarda gerçekleştirilmesini sağlamak yönünde çeşitli çalışmaları içermektedir. Bu yönde denetim yapılır, analiz ve planlama ile işletmenizin geleceğinin daha parlak olması sağlanır. Bu hizmetler aynı zamanda; iş kazaları, iş sahasına bağlı olarak sağlık problemleri ve benzeri türden tüm riskleri de başarılı bir plan ile azaltmayı sağlar.

OSGB Bursa ile ilgili tüm merak ettikleriniz için Bursa iş güvenliği hizmeti veren Yönetim Akademisi’ne ulaşmanız yeterlidir…

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin