Üçevler Mh. Ritim Sk. No:9/1-2 Nülüfer / BURSA
+902242491494
hd@yonetimakademisi.com.tr

OSGB Bursa İş Güvenliği Eğitimi Nedir?

bursa osgb iş güvenliği eğitimi

OSGB Bursa İş Güvenliği Eğitimi Nedir?

Eğitim hayatımızın her alanı için önem teşkil eder. Çünkü eğitimli bireyler, hangi durumlarda, ne şekilde davranılması gerektiğini bilir. Bu anlamda OSGB iş güvenliği eğitimine ayrıca dikkat çekmek gerekiyor. Nitekim OSGB Bursa İş Güvenliği eğitimi, iş sahasında çalışan personellerin hangi durumlarda, nasıl davranılması gerektiğini bilir, riskleri önceden anlar ve acil durumlarda da hangi eylemleri gerçekleştirmesini bilir. Genel olarak iş güvenliği eğitiminin pek çok faydası olduğunu söyleyebiliriz. Bu faydalar ilgili iş sahasında çalışan personelinin sağlık, güvenlik risklerine karşı korunmasını sağlar. Bu da işletme faaliyetlerinin aksamadan sürdürülmesi anlamına gelir.

Bursa’da faaliyet gösteren bir işletme için Bursa iş sağlığı ve güvenliği konusunda yetkili OSGB firmalarından olan Yönetim Akademisi’nden Bursa iş güvenliği eğitimi hizmeti alabilirsiniz.

OSGB Bursa İş Güvenliği Eğitimi İçeriği

OSGB Bursa iş güvenliği eğitimi içeriği daha çok çalışan personellerin iş kazası yaşamalarını önlemeye yöneliktir. Bu yönde verilen eğitimler, çalışanların çeşitli iş kazalarına karşı daha tedbirli olmalarını sağlar ayrıca çeşitli riskleri de başarılı bir şekilde analiz etmelerini sağlar. Bu da söz konusu işletmedeki mevcut ve muhtemel iş kazalarını önemli ölçüde engeller.

Hangi işletme için, ne tür bir iş güvenliği eğitimi verileceği ise ilgili işletmenin faaliyet gösterdiği sektör ve çalışma sahası için belirlenen çalışma şartları ile doğrudan alakalıdır. Bu kapsamda Bursa ili sınırlarında hizmet veren bir işletme için OSGB Bursa firması Yönetim Akademisi’nden alacağınız Bursa iş güvenliği eğitimi farklı koşulları ve sektörel imkanları kapsayıcı nitelikte olmaktadır.

OSGB Bursa İş Güvenliği Eğitimi Süresi

OSGB Bursa iş güvenliği eğitimi ilgili iş yerinde çalışan farklı düzeylerdeki personeller için verilen eğitimdir. Eğitimin süresi ise ilgili işletmenin dahil olduğu tehlike sınıfı ile doğrudan orantılıdır.

Buna göre;

 

  • Az tehlikeli bir işletme için 3 yılda 8 saat,
  • Tehlikeli bir işletme için 2 yılda 12 saat,
  • Çok tehlikeli bir işletme için ise 1 yılda 16 saat şeklindedir.

Bursa’da bulunan iş yeriniz iş güvenliği eğitimi konusunda daha fazla bilgi edinmek, iş güvenliği eğitimi talebinde bulunmak için Bursa OSGB yetkili kuruluşu Yönetim Akademisi’ne başvurmalısınız.

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin