Üçevler Mh. Ritim Sk. No:9/1-2 Nülüfer / BURSA
+902242491494
hd@yonetimakademisi.com.tr

Zamanı Bilinçli Kullanmak

Zamanı Bilinçli Kullanmak

Günümüzde insanlar zamanın azlığından yakınır oldular. Hiçbir iş yetişmiyor. Hep daha fazlasını istiyoruz. Bize verilmiş en büyük hazineye sahip çıkamıyor iyi değerlendiremiyoruz.

İlginizi Çekebilir!

Eğitim Başvuru Formu

  • Peki neden bu durumdayız?
  • Milattan önceki insanlar zaman sorunu çeker miydi acaba yoksa onun daha ne kadar önemli olduğunun bile farkında değiller miydi ?
  • Önemi nasıl anlaşılır ?
  • Eski insanların çocuklarını okula zamanında yetiştirme toplantı saatlerini ayarlama şu düğün bu düğün deme olanakları var mıydı?

Hayır çünkü onlar için gün avlanmak yemek yemek ve bir şeyler öğrenmekten geçiyordu ve en önemlisi hayatta kalmak Sanki zamanla bir sorunları yokmuş gibi Zaman ilerledikçe olaylar değişti teknoloji gelişmeye başladı. Teknoloji faydalarının yanında yeni sorunları da beraberinde getirdi.

Yeni Gelişmelerle birlikte Zaman Kısalmaya Başladı!

İnsanlar yeni fikirler üretmeye fabrikalar kurulmaya ve daha çok insana ihtiyaç duyulmaya başlandı.Bunlar geliştikçe zaman kısalır oldu.Artık yirmi dört saat yeterli gelemez oldu. Ve bu sorunlar baş göstermeye başladığında insan yine kendi çözüm yollarını aramaya ve düzenlemeler yapmaya başladı.

Zaman Yönetimi

Yeni yöntemler geliştirmeye başladık zaman yönetimi ile alakalı. Pomodora tekniği ,eishower matrisi tek mi çift mi yöntemi kanban tekniği ve böyle uzayıp giden pek çok teknik.Bu tekniklerin hepsi birbirinden pratik ve uygulandığında zamanınızın verimli geçmesini sağlayan tekniklerden birkaçıdır.

Peki önemli olan bu teknikleri kullanmak mı?

Evet bir duruma kadar bunlar çok işe yarayacak teknikler fakat en önemlisi balık vermek değil balık tutabilmeyi öğretmektir.Hayatımızda bilinçli şekilde düşünüp zamanı iyi değerlendirdiğimizde her şeyi yapmaya gücümüz yeter Bunlarla kalmayıp kendimize ayırabileceğimiz zamanlar bile yaratabiliriz.Hatta kendi zaman tekniklerimizi geliştirip mükemmel zamanlar yaratabiliriz.

Zaman Yönetiminde Kendimize İnanmalıyız

En önemlisi kendimize inanmak kendimizi yeterli görmek ve hiçbir zaman bu yolda pes etmemektir. Sonuçta hepsi de işleri, projeleri, zamanı ve hayatı yönetmek için. Hayatın akışına kapılıp giderken, aklınızdaki fikirleri de kağıt yaprakları gibi kaydırıyorsunuz bu alanlar arasında.

Eğitimlerimizi göz atmak için tıklayınız..

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin