Üçevler Mh. Ritim Sk. No:9/1-2 Nülüfer / BURSA
+902242491494
hd@yonetimakademisi.com.tr

Sayı 1 – Haziran, Temmuz, Ağustos E Bültenimiz

Sayı 1 – Haziran, Temmuz, Ağustos E Bültenimiz

Yönetim Akademisi 3 Aylık süreyle yayınladığımız web bültenimizi aşağıda okuyabilirsiniz.

01 Haziran 2018 – Yönetim Akademisi Geleneksel İftar Etkinliğimizi Gerçekleştirdik,

Her Yıl Geleneksel olarak düzenlediğimiz, çalışanlarımız ve aileleri ile birlikte yoğun katılımın gerçekleştiği 2018 yılı iftar etkinliğimizi Haziran Ayınnın ilk gününde gerçekleştirdik,

İftar, yemek duası ve sonrasında Kardeşlik bağları ve Ramazan Ayının anlam ve önemine ait küçük bir anlatımın ardından tamamlanan bu etkinliğimizin uzun seneler sürmesini ve bu ailenin büyüyerek ilerleyen yıllarda devam etmesini Yüce Allah’tan temenni ediyoruz.

02 Haziran 2018 – Yönetim Akademisi Genel Değerlendirme Toplantısında Bir Araya Geldik.

EFQM Mükemmellik Modeli Çalışmaları kapsamında dönem dönem gerçekleştirdiğimiz, Genel değerlendirme toplantılarımızın haziran ayına ait bölümünü 02 Haziran günü çalışanlarımızın katılımyla gerçekleştirdik.

05 Haziran – İBYS Yazılımı Entegratör Firma Başvurumuzu Gerçekleştirdik

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgi Yönetim Sistemi çatısı altında yürütülen İşyeri Bilgi Yönetim Sistemi Entegratör Firma Başvuruları kapsamında, Bursa OSGB birimimizin kullanımı amacıyla bazı eklentilerin uygulanarak İş Güvenliği Uzmanları ve İşyeri Hekimlerimiz tarafından kullanılan Healty OSGB Yazılımımızın, İBYS Entegratör Firma Başvurusu için Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı İSGGM tarafından düzenlenen mini bir toplantıda yazılımımızın tanıtımını gerçekleştirdik.

İşyeri Bilgi Yönetim Sistemi İSGGM Veri Setleri yayınlanan İSG Bilgi Yönetim sistemi, iş sağlığı ve güvenliği profesyönelleri ve işverenler tarafından yürütülen isg hizmetlerini bakanlık sunucularına ileten yazılımların genel adıdır.

20 Haziran – Yönetim Akademisi Çalışanları Kitap Okuma Etkinliklerimiz

Kitap okuma alışkanlıklarımızı arttırmak amacıyla mayıs ayında başladığımız etkinliğimizde, e kitaplar ve ekitap okuma programları üzerinden (Lithium) her ay belirlediğimiz bir kitabı bitirmeye çalışıyoruz. 15 Mayıs – 20 Haziran Tarihleri arasında Balsac’ın En önemli eserlerinden biri olan Vadideki Zambak Kitabını tamamladık.

Sizlerde okuma gruplarımıza dahil olmak isterseniz, https://groups.google.com/forum/#!forum/kitapokuyorumla adresi üzerinden Gruba Katıl diyerek (gmail adresiniz üzerinden) grubumuza katılabilirsiniz.

Dünya klasiklerinden biri olan vadideki zambak kitabını Haziran ayı içerisinde tamamladık.

23 Haziran – İSGGM tarafından İBYS Yazılımı bildirilen Eksiklikleri Giderdik.

İBYS Yazılımı Healthy üzerinde Bakanlık tarafından gerekli değişikliklerin yapılması amacıyla verilen eksiklikler listesi tamamlanarak, incelenmek üzere, İSGGM – İBYS Yazılım birimine iletildi. Eksikliklerin incelenmesinin ardından Yönetim Akademisi olarak Entegratör Firmalar listesinde yer almayı umuyoruz.

22.06.2018 – Floteks Firmasıyla İMDS Eğitimlerimizi tamamladık

Floteks Çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirdiğimiz IMDS Eğitimini başarıyla tamamladık, Eğitime ait fotoğrafları görüntülemek için aşağıdaki görsellere tıklayabilirsiniz

29 Haziran Tofaş Arge Mühendisi Yetiştirme Programı Proses Fmea Eğitimlerimizi tamamladık

Tofaş Ar-ge mühendisi yetiştirme programı kapsamında çoşkunöz eğitim vakfında proses FMEA eğitimini tamamladık

29-30 Haziran Murat Teknik Otomat Fmea Moderatörlüğü Eğitimimiz

29-30 Haziran tarihlerinde 2 gün süren eğitimimizde, Murat teknik otomat firmasına sevgi sınıfımızda FMEA Moderatörlüğü eğitimini başarıyla tamamladık.

07 Temmuz Genel Değerlendirme Toplantımızı Gerçekleştirdik.

Yönetim Akademisi Bursa OSGB Birimi, İş Güvenliği Uzmanları odasında gerçekleştirilen toplantı Yönetim Akademisi Genel Müdürleri Özcan Toguç, Hüseyin Demirgıran tarafından paylaşılan 9 maddelik bir gündemle toplantıya başlandı, Haziran ayında yapılanlarla ilgili değerlendirmeler sonrasında EFQM Mükemmellik Modeli çalışmaları amacıyla oluşturulan ekiplerin sunumları dinlendi.

07 Temmuz Uedaş İlkyardım Eğitimlerimiz devam ediyor.

Uedaş çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirilen İlkyardım Eğitimleri, Eğiticilerimizin, Zorunluluktan değil, Hayat kurtaran edimler sağladığı keyifli ve öğretici bir şeklide devam ediyor.

07 Temmuz Kaza Raporu Düzenleme Eğitimi

Ayda Otomotiv Genel Müdürü Aytekin Bey’in sunumuyla gerçekleştirilen eğitimde çalışanlarımızın kaza anında rapor tutumu hk, yapılması gerekenlerin verildiği eğitimin son bölümünde çalışanların konuyla ilgili soru ve görüşlerine yer verildi.

07 Temmuz Doğum Günü Etkinliği

Çalışanlarımızın Doğum gününü ofisimizde kesilen doğum günü pastasıyla kutladık, çalışanlarımıza mutlu ve güzel bir hayat sürmelerini temenni ediyoruz.

 

08 Temmuz Geleneksel Piknik Etkinliği

Çalışanlarımızın Aileleri ile birlikte katıldıkları her yıl düzenlenen geleneksel piknik etkinliğimizi başarıyla tamamladık, tüm çalışanlarımızın yüzlerinden okunan mutluluğu en büyük gurur kaynaklarımızdan biri oldu, ilerleyen yıllarda da etkinliklerimizin bu neşe ve birliktelikle geçmesini ümit ediyoruz.

21 Temmuz – Yönetim Akademisi Çalışanları Kalite Süreç Yönetimi Eğitiminde

Yönetim Akademisi Çalışanları Yönetim Bazlı raporlama ve bunların takibini amaçlayan Kalite Süreç Yönetiminde bir araya geldi.

06 Ağustos İSKA Kauçuk – Hatay IMDS Eğitimimiz Başarıyla Tamamlandı

Yönetim Akademisi Eğitim Koordinatörümüz Harun Seyhan tarafından organizasyonu gerçekleştirilen IMDS Eğitimini Başarıyla tamamladık.

07 Ağustos Yönetim Akademisi Kütüphanemiz Açıldı

Eğitim salonlarımızın yenilenmesiyle birlikte açılışını yaptığımız Yönetim Akademisi Kütüphanesine çalışanlarımızdan ve farklı kurum, ve kitapevlerinden gönderilen kitaplarla birlikte, kütüphanemiz gelişmeye devam ediyor. Katkı koyan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz

17 Ağustos – Yönetim Akademisi Çalışanları Bursa Huzurevinde

Yönetim Akademisi Çalışanları Bayram tebriği maksadıyla, Bursa Huzurevine bir ziyaret gerçekleştirdi.

24 Ağustos Arge Mühendisleri – Tasarım FMEA Eğitimleri

Yönetim Akademisi firması olarak TOFAŞ – Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. OİB – Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği,  MARTUR & FOMPAK,  Türkiye Groupe Renault, Coşkunöz Eğitim Vakfı  işbirlikleri ile hazırlanan AR-GE mühendisleri yetiştirme programı kapsamında Tasarım FMEA eğitimlerimizi tamamladık.

 

28 Ağustos 2018 Yönetim Akademisi Halka Açık Kütüphanemize Nilüfer Belediyesinden Kitap Bağışı

Yönetim Akademisi olarak açılışını yapmış olduğumuz (Eğitim salonumuzda bulunan) kütüphanemize Nilüfer Belediyesi tarafından kitap bağışı yapıldı kendilerine bu katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz.

31 Ağustos Yönetim Akademisi – Teknik Eğitimler

Yönetim Akademisi firması olarak Freudenberg Sealing TechnologiesFreudenberg GroupFreudenberg Oil & Gas Technologies firmasına Mesleki Yeterlilik Sınavları (MYK) öncesi teorik ve uygulamalı olarak KAYNAKÇILIK eğitimini başarılı bir şekilde tamamladık. Artık kursiyerlerimiz çok başarılı bir şekilde nitelikli kaynak yapabiliyorlar 🙂

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin