Üçevler Mh. Ritim Sk. No:9/1-2 Nülüfer / BURSA
+902242491494
hd@yonetimakademisi.com.tr

Yangın Eğitimi

yangin
yangin2
yangin3
yangin4
yangin5
PlayPause
previous arrow
next arrow
yangin
yangin2
yangin3
yangin4
yangin5

Temel Yangın Eğitimi

Yangın Eğitimi Kanuni Dayanak

          • Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik
          • Sivil Savunma Kanunu,

İşletmelerimizde bulunan ekipmanlarımızı ve çalışanlarımızın ve bizlerin canını tehdit eden en büyük etkenlerden biri şüphesiz belirsiz zamanlarda çıkan yangınlarda yanlış müdahale sonucunda yangının yada acil durumun büyümesi, kayıpların (can ve mal) artmasına yani zararın kat kat artmasına sebebiyet verir.

Yangın Acil durumlar içerisinde bu sorunların yaşandığı en sık olaylardan biri olan afet türlerindendir.

Ev ve işyerlerimizde kullandığımız Elektronik aletler, ısıtma sistemleri gibi nedenlerle her alanda sıklıkla karşılaşmamız muhtemel olan Yangın konusunda hem kendimizi hem çalışanlarımızı tecrübeli kişiler tarafından eğitilmesini sağlamalı ve bu konuyla ilgili oluşabilecek tehditleri en aza indirmeliyiz.

Uygulamalı Yangın Eğitimleri

Alanında tecrübe sahibi Yangın Eğitmenlerimiz eşliğinde Tatbikat esaslı olarak yapılan Yangın Eğitimlerimiz, Adayların güvenli alan (Metal Tava) içerisinde gerçek alevlere yangın ekipmanları ile müdahale edip gerçek bir yangın anında oluşabilecek yanlış müdahale yöntemlerini azaltmak ve yangına doğru şekilde müdahale imkanı sağlamayı amaçlamaktadır.

Ayrıca Binaların Yangından Korunması Hk. Yönetmelik uyarınca Binalarda oluşturulması gereken ekiplerde yangın söndürme eğitimini alan sertifikalı çalışanlar, yangın ekiplerinde görev alabilirler

Eğitimin Hedefleri

Eğitimin Sonunda katılımcılar herhangi bir acil durumda doğru müdahale yöntemleri ve doğru ekipmanların kullanımı ile yaşanan afetlerde kısa sürede müdahale pratiği kazanacak ve kayıp boyutlarının önüne geçmeye katkı sağlayacaklardır.

Katılımcı Sayısı

En fazla 25 kişi